Šypsena

Įsivaizduokite, kad jums už šypseną yra mokamas atlyginimas. Laisvai samdomas arba etatinis šypsotojas. Norėtumėte tokio darbo? Oj, jau matau marias pakeltų rankų ir girdžiu šūksnius – noriu, noriu, noriu ir aš noriu, kaip lengva! Puiku! O dabar pabandykime įsivaizduoti pagrindines darbo sąlygas.

Pirma sąlyga – NUOŠIRDI šypsena. Taip, taip, ne ta kažkodėl vadinama amerikoniška ir dirbtinė. Labai lengva būtų, jei nuolat suptų tik pozityvūs ir irgi šypsenas dovanojantys žmonės arba bent suprantantys, ką reiškia nuoširdi šypsena. Deja, rūgenų ir piktų veidų apsuptyje nuolat šypsotis būtų tikrų tikriausias iššūkis! Vadinasi, reikėtų stiprinti savo savisaugos imunitetą ir neprisileisti rūgenų bakterijų. Nereikia jums daug aiškinti, kaip yra sudėtinga tai padaryti. Plius dar reiktų saugotis ir neužsikrėsti “Šventojo” virusu, kur pradedi galvoti – va koks aš fainas, o va kiti tai tokie pikti, blogi. Sėkmės!

Antra sąlyga – PAKANTUMAS. Jums reiktų save taip užsimotyvuoti, kad visada išliktumėte pakantūs, kad ir kiek kilogramų ar tonų “fekalijų” ant jūsų galvos piltų. Reiktų kiekvieną dieną treniruoti pakantumo raumenį dėkojant už šį jums duotą “fekalijų” srautą, priimti jį ir suprasti, ko jis jus mokina ir kuom naudingas yra būtent jums. Tikėtina, kai tobulai įvaldysite šią techniką, “fekalijų” upė išdžius arba pavirs šiek tiek dygliuotais rožių krūmais apaugusia gyvybinga upe. Sėkmės!

Trečia sąlyga – MEILĖ. Besąlyginė meilė. Visi puikiai žinote, ką turiu omenyje. Mylėti kiekvieną ne tik gerą, atsakingą, gražų, sveiką žmogų, bet ir gnydą, be vertybių, nusikaltėlį, valkatą, alkoholiką, narkomaną, tinginį, mušeiką ir t.t. Kiekvienas turime sau susikūręs mylimukų ir nemylimukų kategorijas. Reiktų gerokai praplėsti mylimukų ribas, o nemylimukų sumažinti iki minimumo. Aš nesakau, kad dabar turite eiti prie konteinerių ar į narkomanų irštvas ir ten pradėti demonstruoti savo meilę, bet tikėtina, kad jūsų darbe tokių gali atsirasti ir iki išprotėjimo jus bandyti. Sėkmės!

Ketvirta sąlyga – darbo APLINKA. Jums gali tekti dirbti lauke, patalpose. Sakysite, nu ir? Lauko sąlygos gali būti visokios: karšta, lyja lietus, pučia stiprus ir šaltas vėjas, sninga, žaibuoja ir griaudi griaustinis. Patalpos gali būti tamsios, drėgnos, šaltos, belangės, prastai vėdinamos, tvankios, kaitrios saulės apšviestos ir prišildytos. Fizinis diskomfortas vargu ar padeda išlaužti nuoširdžią šypseną, kai tuo tarpu norisi patogiai susmukti kamputyje arba paurgzti, nes bloga. Tiesa, nepaminėjau, kad gali tekti visa dieną daug vaikščioti ir stovėti. Sėkmės!

Dar vis norite šio darbo? J Gerai, pakalbėkime apie ATLYGĮ. Bazinė atlygio dalis būtų JŪSŲ emocinio intelekto augimas ir spartus artėjimas link būsenos AŠ LAIMINGA/-AS! Kita dalis, t.y. bonusai, būtų materialūs, nes žmogus privalo patenkinti savo minimalius poreikius: maistas, būstas, sveikata, poilsis ir pan. Kita dalis atlyginimo priklausytų nuo to, kiek jūs stiprinate ir tobulinate savo bazę, o tai reiškia, kiek didinate savo bazinį atlygį. Didėja bazinis atlygis, proporcingai didėja bonusai. Panašu, kad viskas būtų jūsų rankose ir priklausytų tik nuo to, kiek pats tobulėji ir kaip gerai dirbi savo darbą. Sėkmės!

Ką jaučiate? Ką užuodžiate? Ar toks darbas būtų jūsų svajonių darbas, kuris leidžia ir uždirbti, ir tobulėti kaip žmogui?

Grįžkime iš “kas būtų, jeigu būtų” į šią dieną. Prisiminkite visas situacijas, kai jūsų neapdovanojo nuoširdžia šypsena vyras, žmona, vaikas, tėvai, uošviai, visi kiti giminaičiai, kaimynai, draugai, bendradarbiai, kliudę praeiviai, pardavėja, padavėjas kavinėje, policininkas – visas situacijas. Kaip jautėtės? Piktino? Blogai pasijutot? O ką jaučiate, kai patys šypsotės kitiems? O kas jums padeda šypsotis? Gal išdykusiam vaikui nusišypsote, nes prisimenate jo pirmąją bedantę jums padovanotą šypseną? Vyrui ar žmonai nusišypsote, nes be jų neįsivaizduojate savo gyvenimo, kad ir kiek nesusipratimų būtų įvykę? Stabtelkite ir nusišypsokite patys sau. Užkrėskite save gera nuotaika ir užprogramuokite save šypsotis!

Šiandien yra pirma vasaros diena – nusišypsokite laikui. Šiandien yra vaikų gynimo diena – nusišypsokite vaikams ir su meile apkabinkite. Jeigu savo vaiką mylėsite ir jam šypsositės bei auklėsite jį su meile, tikėtina, kad jo nereikės nuo nieko ginti ir jis vingiuodamas bei klysdamas užaugs brandžia asmenybe. Ir jeigu jūs, kaip ir aš, padarėte daug klaidų vaikus auklėdami, tai nekaltinkite ir negraužkite savęs – jiems jau užaugusiems davėte viską, ką galėjote duoti. Toliau jie turi patys užsinorėti tobulėti ir turtinti save. Vienintelio ko nenustokite daryti, tai šypsotis vaikams su meile. Jums puikiai sekasi ir galėsite į savo gyvenimo aprašymą tai įrašyti. Žinoma, jei norėsite kandidatuoti į mano pradžioje aprašytą darbo poziciją. Sėkmės!