Ramutė Saulė
2016 m. gegužės 10 d.
KADA NORS, KAI IŠAUŠ RYTAS,
svajoju bėgti ilgu tiltu per ežerą.
Aplink nieko nebūtų. Tik ryto vėsa,
spindintis vanduo, sustingęs laumžirgis ant švendro
ir nubudusio paukštelio cyptelėjimas,
besiveržiantis aukštyn į dangų.
Tada sustočiau pusiaukelėje,
neišdrįsdama sudrumsti aušros…
(Ramutė Saulienė, Šilkinės kojinės, 2003)
Kažkada taip rašiau apie energiją. Akimirką. Aušrą.
Apie buvimą su savimi saulei tekant, kai ji nuginkluoja ir pasijunti nuogas nuogutėlis, be jokios kaukės, be makiažo, be raudonosios paslapties, kaip švarus lapas gyvenimo knygoje, priimi save pilną ir nedalijamą. Tarsi vanduo pratekėtų ir išskalautų užsilikusias nerimo dulkeles ir nuplėštų baimės žiedlapį, ir lieki tik meilės kupinas indas.
Mano gyvenime REIKI atsirado netikėtai, tačiau pačiu laiku. Kaip Algimanto Baltakio eilėse, gimiau pačiu laiku, kad priimčiau dovanas. Kiekvienas rytas atveria duris į naują dieną naujam pažinimui, netikėtiems iššūkiams, naujiems ir jau atpažįstamiems pakeleiviams, naujam nepatirtam džiaugsmui. Apie Reiki kitaip ir negalėčiau pasakyti. Tai dovana.
Iš tiesų, Reiki, kas tai?
Diane Stein, Reiki meistrė-mokytoja, pašventė savo gyvenimą, kad ši gili ir puiki gydymo sistema būtų grąžinta žmonėms. Apie Reiki ji parašė knygą „Reiki pagrindai. Senovinio gydymo meno vadovas“. Lietuvių kalba 2008 m. ją išleido Mijalbos leidykla. Šioje knygoje rašoma, kad „tradicinė Reiki istorija prasideda 19 šimtmečio viduryje su Mikao Usui, kuris vadovavo Došijos Kijono universitetui Japonijoje ir taip pat buvo krikščionių pastorius. Studentų paprašytas parodyti, kokiu būdu gydė Jėzus, Usui pradėjo dešimties metų ieškojimų kelią, norėdamas surasti ir išmokti šio meno… Budistų vienuoliai Usui pareiškė, jog senoviniai dvasinio gydymo metodai prarasti ir vienintelis būdas juos pasiekti yra išstudijuoti budistų mokymus ir eiti Nušvitimo keliu…
Usui nusprendė išlaikyti išbandymą. Išbandymas reiškė trijų savaičių meditacijos periodą – pasninkavimas ir malda ant Korijamos kalno Japonijoje. Jis išsirinko meditacijos vietą, priešais save sukrovė dvidešimt vieną akmenėlį, kad pažymėtų laiką, kiekvienos dienos pabaigoje nukeldamas vieną. Paskutinį savo ieškojimų rytą tamsiausią valandą prieš aušrą, Usui pastebėjo link jo kaip sviedinį skriejančią šviesą. Jis nusprendė priimti tai, ką gauna, kaip savo meditacijos rezultatą, net jei tai būtų mirtis. Šviesa trenkė jam į trečią akį ir jis prarado sąmonę. Galiausiai jis, tarsi ekrane, pamatė Reiki simbolius. Jis matė kiekvieną simbolį, ir jam buvo duota informacija apie kiekvieną bei kaip aktyvuoti gydomąją energiją. Tai buvo pirmas Reiki pašventimas, parapsichinis pakartotinas senojo metodo atradimas.
Reiki yra gydymo sistema rankų prisilietimu, be galo lengva ir stipri. Pats rankų dėjimas ant žmogaus ar gyvūno norint padėti ir nuimti skausmą yra senas kaip instinktas. Kai skauda, ką pirmiausia žmonės daro? – uždeda ant tos vietos ranką. Kai vaikas nukrenta ir nusibrozdina kelį, bėga pas mamą, kad paliestų (ar pabučiuotų) tą vietą ir kad palengvėtų. Motinos instinktas, susirgus ar sukarščiavus vaikui, liepia jai uždėti rankas ant kaktos. Žmogus prisiliesdamas siunčia šilumą, ramybę ir išgijimą. Siunčia globą ir meilę. Kai gyvūnui skauda, šuns arba katės instinktas liepia laižyti skaudamą vietą – dėl tos pačios priežasties, dėl kurios žmonės uždeda ranką. Gyvūno mama taip pat laižo išsigandusį jauniklį. Šis paprastas veiksmas yra visų lietimo gydymo technikų pagrindas.
Gyvūno ar žmogaus gyvas kūnas skleidžia šilumą ir energiją. Ši energija ir yra gyvybinė energija. Ji turi tiek vardų, kiek yra žmonių civilizacijų. Gydančiąją energiją dr. Mikao Usui pavadino Reiki, o tai reiškia universalią gyvybinės jėgos energiją. Reiki yra visiškai pozityvi. Ją galima naudoti visiems, nesvarbu, ar jie jauni, seni ar silpni būtų. Vyresni žmonės, kūdikiai ir maži vaikai labai gerai atliepia Reiki gydymą, taip pat ir augalai bei gyvūnai. Ligos, skausmo, emocinio streso atveju – Reiki padeda. Sveikam žmogui arba gyvūnui Reiki suteikia atsipalaidavimą ir atgaivina, subalansuoja dešinįjį ir kairįjį smegenų pusrutulius bei suderina visas čakras ir energijos lauką, išvalo ir sustiprina gyvūno ar žmogaus gyvybinės Ki energijos tekėjimą. Energija palengvina skausmą, atpalaiduoja įtemptus raumenis ir nuramina emocijas.
Reiki principai
Tik šiandieną dėkosiu už visa gera, ką turiu.
Tik šiandieną nesirūpinsiu.
Tik šiandieną nepyksiu.
Tik šiandieną sąžiningai dirbsiu.
Tik šiandieną būsiu geras savo artimui ir visiems gyviems padarams“.
Šie penki principai yra Reiki esmė. Tai ir kiekvieno žmogaus esmė. Jie, kaip penki vienos rankos pirštai, lengvai įsimenami ir apima dėkingumą, atsipalaidavimą, gerumą, sąžiningumą ir pagarbą.
Laumžirgio kelias nesvetimas ir žmogui, sudžiūvusias išnaras paliekame pajutę savo galią ir traukiami šviesos, sąmoningumo kelio. Pasikliovę dieviškąja malone, pražystame nuostabiomis deivėmis ir tampame ypatingomis sielomis. Kartą išmokę delniuke virti košę ir po vieną užlankstyti pirštukus, galime su šypsena dovanoti gėrį ir taip dalinti, kad visiems užtektų, ir pajausti, kokias stebuklais spindi rankų šviesa!