Pirmą kartą Lietuvoje!

Lapkričio 10-12 dienomis, Sveikatinimo centre Vairo 8a, Šiauliai.

Iš Latvijos atvyksta profesionalus psichologas, konsteliacijų meistras Aleksandr Agešin.

 

Lapkričio 10 dieną 18.00 – 20.00 val.

KONSTELIACIJOS – EFEKTYVUS PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAS

Pristatomasis seminaras

Informacinio susitikimo metu konsteliacijų metodas bus pristatytas realioje situacijoje.

Renginys vyks rusų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Dalyvavimo mokestis: dovana nuo širdies.

 

Lapkričio 11 dieną yra galimybė užsirašyti individualiai konsultacijai, kurios trukmė iki 1,5 val. kaina 90 eur. Registruojantis iki 7 d., kaina 80 Eur.
Lapkričio 12 dieną 11.00 -18.00 val. vyks visos dienos konsteliacijų seminaras.

Dalyvio (kliento) kaina 70 eur., atvykstant dviese – po 60 Eur, pasyvaus stebėtojo (pavaduotojo) kaina 25 eur.


Registracija:  https://goo.gl/forms/ovXkuAv5DPTrb1Db2

Informacija tel. 8699 21803 – Dalia arba 8618 80246 – Vita.

 

Aleksandr Agešin – „Pilnavertės asmenybės kūrimo“ centro Liepojoje vadovas, profesionalus psichologas, baigęs Sankt-Peterburgo universitetą, aukštojoje mokykloje mokėsi konsteliacijų, įregistruotas Maskvos konsteliacijų specialistų registre ir turintis 11 metų praktiką su klientais, daugelio autorinių mokymų kūrėjas, šeimų konsultantas, gilinasi į įvairias kitas dvasines praktikas. Daugiau informacijos www.ageshin.lv

 

KAS YRA KONSTELIACIJA?
Konsteliãcija [lot. constellatio — žvaigždžių padėtis], reiškia konfigūraciją arba kurio nors dalyko, reikalo padėtį; susiklosčiusias aplinkybes. Lietuviškai konsteliaciją galima būtų vadinti išdėstymu. Sisteminis išdėstymas (arba sisteminė konsteliacija) – tai toks psichologinis metodas, kurio pagalba psichoterapeutas padeda žmogui suvokti jo problemų priežastis ir jas išspręsti. Šio metodo pagalba galima spręsti bet kurias problemas – šeimos, santykių, verslumo, finansines, sveikatos ir pan.

KONSTELIACIJOS METODO PRANAŠUMAI LYGINANT SU KITAIS PSICHOLOGINIAIS METODAIS
Konsteliacijos metodas unikalus tuo, kad taikant šį metodą, nereikalingi ilgi išsipasakojimai, o rezultatų galima pasiekti itin greitai. Neretai vienas konsteliacijų seansas prilygsta keletui įprastų psichologinių konsultacijų, tokiu būdu sutaupoma ne tik laiko, bet ir lėšų. Tai ypač aktualu užimtiems, skubantiems žmonėms, neturintiems laiko ir galimybių ilgalaikei terapijai. Taip pat, šis metodas unikalus tuo, kad jo pagalba yra galimybė padėti keletui žmonių, net jei konsteliacijoje dalyvauja tik vienas žmogus.

KAIP ATRODO KONSTELIACIJOS (IŠDĖSTYMO) PROCESAS ? KAS VYKSTA JO METU?
Klientas trumpai nusako savo klausimą/problemą, pvz.: “Kodėl man nesiseka meilėje?” arba “Dažnai sergu, o gydytojai neranda jokios konkrečios ligos”, arba “Nuolat pykstuosi su žmona/vyru?” ir pan.
Psichoterapeutas užduoda kelis klausimus klientui apie jo problemą ir paprašo iš dalyvių išrinkti kelis žmones, kurie “atstovaus” patį klientą bei jo problemos atstovus. Tuomet kliento paprašoma sustatyti visus „veikiančiuosius asmenis“ erdvėje taip, kaip jam norisi. Statydamas juos klientas vadovaujasi ne kažkokiomis loginėmis taisyklėmis, o vien savo pojūčiais. Toks išdėstymas atskleidžia nesąmoningąją kliento problemos pusę.
Kartais jau pats išdėstymo “paveikslas” gali teikti tam tikro aiškumo, pvz., klientas sako, kad puikiai sutaria su žmona, tačiau išdėstyme jo vaidmenį atliekantis žmogus yra nusisukęs nuo “žmonos” (žmonos vaidmenį atliekančio asmens). Svarbus aspektas: išdėstyme nieko vaidinti nereikia. Kiekvienas, “atliekantis vaidmenį”, vadovaujasi tik savo jausmais ir pojūčiais, pvz., jeigu jam norisi eiti – jis eina, jei norisi žiūrėti žemyn – jis taip ir daro, jei jaučia nerimą, baimę ar džiaugsmą – tiesiog pasako apie tai.
Konsteliacijos (išdėstymo) fenomenas yra tas, kad žmonės, dalyvaujantys, kaip atstovai išdėstyme, ima jausti tai, kas iš tiesų vyko ar vyksta toje situacijoje, kuriai jie atstovauja. Jie patiria realias emocijas (pyktį, džiaugsmą, susierzinimą, liūdesį ir kt.), dėl kurių gali verkti arba juoktis, fizinius pojūčius (šilumą, rankų ar kojų tirpimą, galvos svaigimą, drebulį ir kt.). Klientas visa tai stebi iš šalies.

KONSTELIACIJOS (IŠDĖSTYMO) POVEIKIS
Konsteliacijos (išdėstymo) pagalba atkūrus praeities įvykius, atsiranda galimybė pajusti ir išgyventi išstumtus jausmus, susijusius su tais įvykiais, priimti į savo širdį tuos žmones, artimuosius, kurie buvo pamiršti ir atstumti.

KODĖL SVARBU IŠGYVENTI JAUSMUS?
Tam, kad kas nors mūsų gyvenime pradėtų keistis, turime tai patirti praktiškai. Nes kad ir kiek daug teorinių žinių turime, paprastai jų neužtenka gyvenimiškiems sunkumams išspręsti – tik per potyrius galime atsiverti teigiamiems gyvenimo pokyčiams, atrasti laimę ir meilę.
KONSTELIACIJOS NAUDA
Gydantis konsteliacijos poveikis padeda ne tik dalyvavusiam asmeniui, kurio konsteliacija buvo sustatyta, bet ir kitiems situacijos dalyviams, jei tai šeimos situacija – ji sprendžiasi per giminės ryšius.
Dalyvavimas procese veikia ir tuos, kurie jame buvo tik atstovai. Dažnai po tokių sesijų ir jie su nuostaba aptinka, kad visai neatsitiktinai gavo vieną ar kitą „vaidmenį“, kad tai labai tiesiogiai ir asmeniškai liečia būtent juos. Ir jų gyvenimas taip pat ima pamažu keistis, atsikratydamas praeities balasto, svetimos kančios.
SRITYS, KURIOSE EFEKTYVIAI NAUDOJAMAS SISTEMINIS KONSULTAVIMAS IR KONSTELIACIJOS
Asmenybės psichologija, krizės, augimas, tobulėjimas:
– Bendravimas, santykiai
– Adaptacija visuomenėje, darbe
– Psichologinės krizės
Šeimos santykiai:
– Partnerystės, motinystės/tėvystės ugdymas
– Tėvų-vaikų santykiai
– Šeimos krizės
Ligos, simptomai, sveikatos sutrikimai:
– Simptomai, funkciniai sutrikimai
– Depresija, nerimas, priklausomybės
– Lėtinės ir sunkios ligos.