Dėmesio! Meninių užsiėmimų – rankdarbių mėgėjoms!

 

 Susipažinsite su audimu ant rėmo, išpildymo technika, galimybėmis, pritaikomumu ir funcionalumu. O kokie atradimai kuriant!

Turėsite galimybę apžiūrėti baigtus darbus, prisiderinti sau spalvas ir modelius, pasimatuoti bei trumpam tapti modeliuku ir… nuspręsti ar norite išmokti šitos nuostabios technikos.

Seminarą ir mokymus ves Izolda Žagrakalienė – menininkė, mokytoja, papuošalų ir aksesuarų kūrėja, VšĮ Meninės Tekstilės Dirbtuvės “Arasai” direktorė.

Užsiėmimo trukmė 2 val.

Kaina 8 Eur.

Susitikimas Sveikatinimo centre Vairo 8A, Šiauliai.

Kviečiame registruotis tel. 861880246 arba info@sveikatinimocentras.lt.

 

Perspektyva – po teorijos laukia praktika!

Ketinančias išbandyti savo rankomis šią seną – naują technologiją ar netgi pasigaminti sau kokį rūbelį kviesime į reguliarius užsiėmimus. Tad reikia ateiti, pačiupinėti ir apsispręsti!

 

Ir šiek tiek istorijos:

Tekstilė – viena seniausių bei plačiausių savo technikų įvairove dailės sričių, kuri nuo neatmenamų laikų balansuoja tarp meno ir amato sąvokų. Karingais vikingų laikais, nuolat keliaujant, moterys pradėjo jungti pagalius į įvairių formų lengvai transformuojamus rėmus, kuriuos panaudojo apsiaustų gamybai….

Vėlesnėse kultūrose ant įvairių formų rėmų tekstilės manufaktūrose buvo gaminamos inchrustacijos puošniems rūbams, aksesuarams, rankinėms ir pan… Kilmingos Europos moterys ant rėmų audė ir sudėtingomis technikomis dekoravo prabangias staltieses, kuriomis dengė stalus priešpiečių arbatėlei. Tarpukario Lietuvoje išpopuliarėjo ant rėmo išpildytos užuolaidos…

Šiandieninėje epochoje mes grožimės keliaujančiomis Vasiljevo kolekcijomis ir stebimės XIX – XX amžiaus rankų darbo puošniais priedais, detalėmis, kurie, didžiąja dalimi, atlikti ant rėmų.

Audimas ant rėmų XXI amžiuje suburia net tarptautines organizacijas, apjungiančias įvairių interesų žmones. Šių organizacijų pagrindinis tikslas – patirti kūrybos džiaugsmus pluoštų, siūlų ir audinių pagalba, atsipalaidavus ieškant, pažystant, gaminant bei atrandant.

Žmonijos civilizacijos sukasi spirale – senas tiesas nuolatos taikome nūdienoje… tik truputį kitaip… pagal šių dienų galimybes ir poreikius….

Kruopštumas, atkaklumas ir nuoseklumas, nuolat lydimas asmeninio kūrybinio potencialo, duoda rezultatą – tekstilės kūrinį. Kūrėju gali tapti kiekvienas…

Juk įdomu? Laukiame!