Mūsų organizmas – tai sudėtinga daugelio organų sistema, kurią nėra lengva perprasti. Apsauginė žmogaus kūno sistema saugo mus 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę nuo įvairiausių išorinių faktorių, galinčių mums pakenkti.

  1. Žiovulys

Pagrindinės žiovulio funkcija- atvėsinti smegenis nuo perkaitimo ir perkrovimo.

  1. Čiaudulys

Paprastai čiaudim tada, kai nosiaryklėje susikaupia perdaug alergenų, mikrobų, dulkių ir kitokių dirgiklių. Tokiu būdu atsikratome šitų taršalų nosyje.

  1. Rąžymasis

Rąžomės, kad paruošti organizmą fizinei apkrovai, laukiančiai mūsų dienos eigoje. Rąžymosi metu prasimankština raumenys, atsistato kraujotaka, pagerėja nuotaika.

  1. Žagsėjimas

Labai greitai valgant, ryjant maistą dideliais kąsniais ar persirijimo metu suerzinamas klajojantis nervas, glaudžiai susietas su mūsų skrandžiu ir diafragma. Todėl žagsim.

  1. Miokloniniai traukuliai

Tai tas jausmas, kai guli lovoje ir jau panyri į sapną, tačiau tą sekundę tavo kūną lyg elektra nukrato. Tuo momentu tavo raumenys susitraukia taip stipriai, kad tave lyg iš lovos mestų ir tu prabundi. Reikalas tame, kad tau tik pradėjus snausti, ryškiai sulėtėja kvėpavimo dažnis, palengva sulėtėja pulsas, raumenys atsipalaiduoja, o smegenys šitą būseną supranta kaip priešmirtinę. Todėl jie bando tave iškart gelbėti.

  1. Odos pabrinkimas nuo drėgmės

Išbrinkusios pirštų pagalvėlės vaidina labai svarbų vaidmenį. Kai organizmas susiduria su padidėjusia drėgme,  jis supranta, kad  yra slidu. Todėl pirštų galų oda keičiasi tam, kad padidėtų jos sukibimas su lygiu paviršiumi.

  1. Atminties praradimas

Atmintis prarandama dažniausiai po ne itin malonių prisiminimų. Todėl smegenys visam laikui ištrina šituos baisius gyvenimo momentus iš mūsų atminties.

  1. Žąsies oda

Pati svarbiausia jos funkcija – sumažina šilumos išskyrimą iš odos per poras, todėl organizmui žymiai lengviau sušilti esant nepalankioms klimato sąlygoms.

  1. Ašaros

Šalia apsauginės funkcijos, kuri apsaugo gleivinę įkrintus į akį kokiam nors svetimkūniui, ašaros yra ir emocinė organizmo apsauga. Mokslininkai mano, kad stresinėse situacijose organizmas sukuria naują, labai galingą židinį dirgiklių, kurie nukreipia žmogaus dėmesį nuo patirto skausmo.

  1. Papildomi jausmai

Realiai žmogus patiria daugiau nei penkis pagrindinius jausmus. Ir visi jie vaidina apsauginį organizmo vaidmenį. Mes turime būti dėkingi savo kūnui, kad jis kasdien mus saugo. Mes esame pastovioje mūsų organizmo kontrolėje.